הנדון: מערכת "כלי הוראה" ממוחשבים לניהול וביצוע תהליך לימודים מקצועי, עם הישגים גבוהים

 

"לנטיב" הינו מפתח תוכנות אינטליגנטיות לביצוע תהליך לימודים מקצועי. תוכנת הדגל שלנו - תוכנת "שבץ-טיב 6" מיועדת לבנייה אוטומטית ואינטראקטיבית של מערכת השעות. תוכנת "שבץ-טיב" מותקנת כיום ביותר מ- 550 בתי ספר בארץ. כל שנה קיימת מגמה חיובית של כ-50 בתי ספר אשר רוכשים את התוכנה הנ"ל. תוך כדי שווק תוכנת "שבץ-טיב", הגענו למסקנה שבמרבית בתי הספר חסרים הכלים המודרניים לביצוע תהליך לימודים מקצועי. לוח, גיר, דף נייר, עיפרון – בכלים הללו השתמשו במערכת החינוך גם לפני מאות שנים.

 

 היום כבר המאה ה- 21, המאה של המקצוענים. על מנת להשיג תוצאות גבוהות, מקצוע "הוראה" (כמו כל מקצוע אחר) צריך כלים. הגיוני להשתמש (כמה שיותר) בכלים ממוחשבים משום שלמחשב שלושה יתרונות לעומת האדם: מהירות עבודה, יכולת לעבוד בתקשורת ואסתטיקת ממשקים. בניהול וביצוע תהליך לימודים בית ספרי יש הרבה פעולות שניתן להעביר אותן למחשב ועקב כך להעלות את פריון-העבודה של הנהלת המוסד והמורים, לשפר סביבת עבודתם, ליצור במוסד אווירה נעימה, להעלות את המוטיבציה של התלמידים ולעניין אותם ללמוד.

 

ללא ספק, עקב כך ההישגים של התלמידים יעלו. במילים אחרות, "לנטיב" חושב שהמחשב יכול לעשות הרבה עבודה יעילה בבית הספר ועקב כך לחסוך זמן להנהלת המוסד ולמורים לעבודה יצירתית. זה יגרום לכך שתהליך הלימודים יהפוך להיות מעניין ומרתק, ההישגים של התלמידים יעלו !!!  והיום "לנטיב" גאה להציג מערכת "כלי הוראה" לניהול וביצוע תהליך לימודים מקצועי, עם הישגים גבוהים.


כל "כלי" מיועד לפעילות מסוימת בתהליך הלימודים. מערכת "לנטיב" מורכבת משישה "כלי הוראה":

 

אין שום ספק שהפעלת המערכת תביא למוסד טכנולוגיה חדשה של תהליך הלימודים שמתבססת על שימוש בתוכנות (כלים) וברשת מחשבים של מנהל המוסד, האחראי על מערכת השעות, חדר מורים, אולפן של המוסד וכו' (כסביבת עבודה).

- תוכנות "שבץ-טיב 6" ו"שבץ-טיב 5" מאפשרות לאחראי על מערכת השעות לבנות מערכת איכותית ביותר, עם ביצוע כל האילוצים של המורים ושל ההנהלה וגם לבצע שינויים במערכת השעות במשך שנת הלימודים בצורה מסודרת ויעילה.

- תוכנת "אינפו-טיב" מאפשרת לאחראי על "האולפן" של המוסד לשדר לתלמידים ולמורים שינויים במערכת הודעות, תמונות ומוזיקה באמצעות טלוויזיות. העברת מידע בשיטה הזאת  - חסכונית, יעילה ומודרנית.

- תוכנת "מבחן-טיב" מאפשרת למורה לבצע מבחן באמצעות רשת מחשבים ב"חדר מבחנים" ולקבל מיד על המסך ציון וסטטיסטיקות עבור התלמיד והכיתה. התוכנה תומכת בשני סוגים של המבחנים: מבחן סגור ומבחן פתוח. ביצוע מבחן ע"י המחשב – חסכוני (מבחינת הזמן לבדיקת המבחן), אובייקטיבי, יעיל, מקצועי, מודרני.

 - תוכנת "יומן-טיב"מאפשרת למורה להכין דו"ח על ביצוע שיעור(נוכחות, משמעת וציונים של התלמידים) בזמן אמת (תוך כדי השיעור או בחדר מורים) ולשלוח אותו (הדו"ח) למערכת דרך הרשת. אז נתונים על תהליך הלימודים יהיו מעודכנים יום-יום שיעזור להנהלת ביה"ס לדעת תוצאות של התלמידים בזמן אמת.

 

 - תוכנת "אינטרנט-טיב" מאפשרת לביה"ס לשלוח מכתבים והודעות למורים (תלמידים, הורים), מבחנים, תעודות, שינויים במערכת השעות מתוך תוכנות "אינפו-טיב", "מבחן-טיב" ו"יומן-טיב" לאתר ביה"ס באינטרנט. בשביל זה באתר ביה"ס באינטרנט צריכים להיות שלושה עמודים של "לנטיב": "חדשות ביה"ס", "למידה עצמית"ו"דואר אלקטרוני". השידור יכול להתבצע יום-יום, בזמן אמת. כלומר, אתר ביה"ס באינטרנט יהיה דינמי.

 

                          בכבוד רב ובברכה,

                                                      אלכסנדר לנצמן